Małgosia jest kadrową. Obsługuje ponad 30 pracowników. Alan rozlicza duże projekty finansowane ze środków publicznych. Mariusz pisze wnioski o dotacje i zarządza projektami. Wszyscy troje pracują choć mają znaczny stopień niepełnosprawności.

Czy niepełnosprawność oznacza, że nie możesz pracować i jesteś skazany na korzystanie ze świadczeń społecznych? Nie! Oczywiście, że ograniczenia wynikające z niepełnosprawności - utrudniają znalezienie pracy. Ale nie czynią tego niemożliwym. W ramach projektu Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start III wspieramy osoby z różnymi niepełnosprawnościami w poszukiwaniu pracy. W 2014 roku pomogliśmy znaleźć pracę 104 osobom!

Jak to robimy?

Pośrednictwo pracy

Codziennie w prasie i internecie pojawiają się setki nowych ofert pracy. Jak wybrać spośród z nich tą, która będzie dla mnie najlepsza? Czy na pewno spełniam wszystkie wymagania określone w tej ofercie? Skąd mam wiedzieć, że pochodzi ona od zaufanego pracodawcy?

Nasi pośrednicy pracy codziennie monitorują prasę i internet w poszukiwaniu ofert pracy, które są najbardziej zbliżone do profili zawodowych naszych klientów. Kontaktujemy się z pracodawcami i weryfikujemy oferty. Dzięki temu nasi klienci aplikują do sprawdzonych pracodawców i mają gwarancję tego, że ich aplikacje zostaną rozpatrzone.

Doradztwo zawodowe

Przygotowałeś swoje CV i list motywacyjny wg wzorów pobranych z internetu? Wysyłasz setki aplikacji i zastanawiasz się czemu nie otrzymujesz odpowiedzi?
Nasi doradcy zawodowi pomogą Ci przygotować dokumenty aplikacyjne tak, aby wzbudziły zainteresowanie pracodawców. Doradca odbędzie z Tobą symulację rozmowy kwalifikacyjnej. Będziesz mógł przetestować siebie w kontakcie z pracodawcami, a doradca podpowie Ci jak dobrze się zaprezentować i zrobić jak najlepsze wrażenie. To klucz do tego, aby zdobyć pracę, której szukasz.

Poradnictwo psychologiczne

Chciałbyś podjąć pracę ale obawiasz się czy podołasz nowym obowiązkom? Stresujesz się pierwszym spotkaniem z pracodawcą? Obawiasz się braku akceptacji ze strony współpracowników? To naturalne reakcje, z którymi możesz sobie poradzić.

Nasi psycholodzy pokażą Ci jak skutecznie radzić sobie ze stresem i obawami związanymi z nową sytuacją, jaką jest podjęcie pracy.
Naszą pomoc dostosowujemy do potrzeb każdego z klientów.

Aby wziąć udział w projekcie Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start III

WYMAGANIA, które musisz spełnić, aby wziąć udział w projekcie Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start III:

  1. Chcesz znaleźć pracę
  2. Posiadasz aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (umiarkowany lub znaczny)
  3. Mieszkasz na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego lub podlaskiego
  4. Masz przynajmniej 18 lat
  5. Nie pracujesz
  6. Nie bierzesz udziału w innym projekcie aktywizującym osoby z niepełnosprawnościami współfinansowanym ze środków PFRON
  7. A także… Masz dużo chęci, aby aktywnie szukać pracy! :)

 

 

logo PFRON 2011 r


Projekt „Wysokie kwalifikacje szansą na dobry start III” jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach konkursu nr 13 na realizację zadań zleconych oraz przez Miasto Stołeczne Warszawa.

FaniMani - wspieraj nas robiąc zakupy!